Při objednávce nad 1000 Kč dárek.
Neohodnoceno

Magnetka Triquetra

Skladem (>5 ks)
Kód: 3851
49 Kč –20 % 39 Kč
Magnetka Triquetra
49 Kč –20 %

Magnetka Triquetra má průměr 9 cm barvy modré na bílém podkladě

Symbolika, kterou jsme při navrhování magnetky použili je plně v harmonii s kulturou našich Předků.

Význam symboliky magnetky Triquetra

Poznámka k barvě: Na základě knihy Škola slovanského symbolu jsme zvolili modrou, která je barvou Navi, čarodějství, tajemství, snu, zimy a tmy. Ale taktéž je to barva Pravdy, věrnosti ideji, požehnané noci a pokojného moře. Při činnosti přidává soustředění myšlení, při přehánění ale dává paniku a obavy. Je to barva Mary a také barva Boha Pozvizda, patrona hvězdářů, astrologů, cestovatelů a kartografů.

Obecně je považován za keltský symbol. Ovšem s konstruktem tzv. "Keltů" je to velmi vachrlaté, viz. např. článek. Tedy budeme jej považovat za symbol předků bílých lidí, dnes již rozčleněných na různé podmnožiny bílé rasy. Symbol byl rozšířen i v křesťanském umění, kde symbolizoval Svatou Trojici, byl také interpretován jako „ztrojení“ dávného křesťanského symbolu, stylizované ryby. Používá se také v novopohanství.

Co říká wiki: "Triquetra neboli také trikvetra (z latinského tri – tři, a quetrus – opatřený rohem, původně prostě ve významu trojúhelník) je mytologický symbol mnoha významů. Původně toto označení znamenalo téměř jakýkoliv třírohý symbol, dnes se označení většinou používá pro složitější geometrické útvary, z nichž nejtypičtější je zobrazen vpravo. Trikvetra obecně většinou znamená neoddělitelné spojení tří prvků, může mít ale jiný význam."

Vliv symbolu

Trojka, jako číslice, vyjadřuje mnohé věci - minulost, přítomnost a budoucnost; matku, otce a dítě; dětství, dospělost a stáří. Spojuje fyzické s intuitivním, dává životu širší rozměr v chápání jeho podstaty, pomáhá nám otevřít se tomu, co nás přesahuje a přece je naší součástí. Propletení tří trojúhelníků značí rovnocennost a provázanost všeho, co je, přičemž žádná "část" není částí samou o sobě, nýbrž nepostradatelným "partnerem" obou zbývajících. Všechny části triquetry spolu spolupracují, jedna druhé rovna, tvoří dokonalou, neustále se proměňující  Jednotu - Existenci, Bytí. Jakkoliv se tento symbol jeví staticky - je velmi dynamický. Při interpretaci se vychází z toho, že poté, co byla energie uvedena v pohyb (jak, kdy a proč tento impuls vzniknul je předmětem hloubání mnoha fyziků, myslitelů a filosofů už po celá staletí), proudí neustále všemi částmi, přelévá se z jedné části do druhé, v nikdy nekončícím cyklu. Tento nekonečný proud je život sám, ve všech variantách, se všemi proměnami, které k němu patří. Symbol triquetry ukazuje způsob, jak žít v harmonii se vším, co je, způsob, jakým lze dosáhnout rovnováhy. Jedině spoluprací a vzájemným uznáním všech a všeho, co je kolem nás i v nás, lze dosáhnout stavu dokonalé rovnováhy a tím i hlubokého vnitřního klidu.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: