Při objednávce nad 1000 Kč dárek.
Neohodnoceno

Mindf*ck. Cambridge Analytica a plán na zničení světa

Skladem (3 ks)
Kód: 3099
394 Kč –18 % 321 Kč
Kategorie: Politika
Hmotnost: 0.6 kg
Autor: Christopher Wylie
Vydavatel: Dokořán
Mindf*ck. Cambridge Analytica a plán na zničení světa
394 Kč –18 %

V roce 2016 výsledky referenda o brexitu šokovaly svět. Nikdo ale tehdy nevěděl, že se na tomto vítězství podílela také společnost Cambridge Analytica. Ta vznikla jako nástroj k zahájení ideologického útoku Steva Bannona na Ameriku a brexit, stejně jako předchozí operace v Africe či Karibiku, pro ni posloužil jako generální zkouška. Spojila psychologický výzkum se soukromými facebookovými daty a vytvořila tak neviditelnou zbraň, která měla moc měnit to, co voliči považovali za realitu. Stačilo odhalit dlouho potlačované napětí a přilít do něj trochu benzínu, aby došlo k explozi, jež v roce 2016 vyvrcholila americkými prezidentskými volbami.

Whistleblower a bývalý ředitel výzkumu Cambridge Analytica Christopher Wylie pomáhal tuto mocnou zbraň vybudovat. Nakonec ho ale výčitky svědomí přiměly, aby proti své firmě veřejně vystoupil, čímž odstartoval, byť za cenu velkých osobních obětí, nejrozsáhlejší vyšetřování nezákonného ovlivňování voleb v dějinách. Ve své zpovědi odhaluje skutečný příběh britského referenda o vystoupení z EU, Bannonovy americké revoluce a celosvětového zločinu proti demokracii. Mnohem více než o brexitu či Donaldu Trumpovi je ale tato kniha o tom, jak snadné je s pomocí osobních dat, jež o sobě neustále v online prostoru trousíme, nahlédnout do lidských myslí a prostřednictvím moderních technologií s nimi manipulovat.

Dlouhý úryvek z knihy si můžete přečíst zde v pdf.

O autorovi
Christopher Wylie (* 1989) je označován za "prvního velkého whistleblowera mileniálů" a "proroka s růžovými vlasy seslaného z budoucnosti". Proslavil se jako zakladatel - a následně strůjce zkázy - firmy Cambridge Analytica. Jeho odhalení masivního zneužívání dat otřásla Silicon Valley a vedla k jednomu z největších mezinárodních vyšetřování datové kriminality v naší historii. Wylie se narodil v Britské Kolumbii v Kanadě, studoval práva na London School of Economics a následně se zabýval datovou analýzou kultury a predikcí módních trendů. Žije v Londýně.

Překlad Jan Klíma, vázaná s přebalem, 158 × 230 mm, 232 stran, ISBN 978-80-7363-768-2, ISBN koeditora 978-80-257-3530-5, EAN 9788073637682, vydání 1, poprvé vyšlo 15.06.2021.
Původní název: 
Mindf*ck. Inside Cambridge Analytica´s Plot to Break the World

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: