Při objednávce nad 1000 Kč dárek.
Neohodnoceno

Moje vlast! Proč jsem byl neonacista

Skladem (>5 ks)
Kód: 3419
346 Kč –37 % 215 Kč
Kategorie: Politika
Hmotnost: 0.33 kg
Autor: Christian E. Weißgerber
Vydavatel: Host
Moje vlast! Proč jsem byl neonacista
Akce
346 Kč –37 %

Je tak snadné stát se náckem. Pochopit příčiny je mnohem složitější. 

O nacismu se před malým Christianem mluvilo šeptem. Bylo to monstrum z temné minulosti, pro mladého kluka zlověstné, ale zároveň přitažlivé. V někdejším východním Německu, kde pro spoustu lidí znamenaly kapitalistické reformy spíše ponížení než vítězství a které do devadesátých let nepoznalo přistěhovalectví v takové míře jako to západní, neztratila rétorika silného, samostatného a etnicky homogenního státu nikdy na přitažlivosti. A v opozici vůči liberálnímu, změkčilému a multikulturnímu Západu má původ i určitý ideál muže: vojensky strohého, chránícího přirozený řád. Stačilo poprvé zajít na demonstraci, na koncert — a z Christiana se stal neonacista. 

S nově nabytým historickým odstupem a kritickým nadhledem už nebyly pro Christiana jeho dosavadní názory a přesvědčení přijatelné. Kniha Moje vlast! je výsledkem pátrání po příčinách radikalizace a po společenských kontextech, které dělají z mladých lidí pravicové extremisty. 

Weißgerber Christian E.
Foto: © Milan Jaroš

Christian E. Weißgerber

(nar. 1989) je bývalý čelný představitel neonacistické scény v německém Durynsku. Rozhodl se ji opustit a v současnosti se věnuje občanskému vzdělávání a boji proti těm, s nimiž dříve souzněl. O svém aktivním působení mezi pravicovými extremisty napsal knihu Moje vlast! Proč jsem byl neonacistou (2019).  

Autor nejenže poskytuje pohled zevnitř extrémně pravicové scény, ale také analyzuje představy a symboly mužnosti, konstatuje styčné body s Hnutím identity a Alternativou pro Německo a vše zasazuje do historického kontextu.
— Frankfurter Rundschau 

Rok vydání 2020
Počet stran 301
ISBN 978-80-275-0341-4
Rozměr 135×210 mm
Překlad Zuzana Schwarzová

Komentář Slovanské kultury:

Je nutné odlišovat lásku k vlasti (nacionalismus) od šovinismu - vyvyšování se nad jiné národy, rasy, či přesněji nenávist k jiným. Přečtěte si o tom: https://www.slovanskakultura.cz/Jsou-vlastenectvi-a-nacionalismus-skodlive-b82097.htm 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: