Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá, 9-18 hod.)
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Události
07.03.2023
Oslava Jara, 25.3. Javorník
Přátelé, dne 25.3.2023 v Javorníku 232 (Velká nad Veličkou) předá Mara vládu Vesně a my tuto chvíli podpoříme chorovody a radostnou oslavou   Akc... číst celé
24.03.2023
Seminár Akadémie Zdravého Rozumu, 15.-16.4., Slovensko
Spřátelené Vydavatelství Torden pozýva na prvý seminár Akadémie Zdravého Rozumu  Odhaľovanie utajovaného poznania 1. ... číst celé
24.03.2023
Slavnostní zahájení činnosti Jungmannovy národní akademie, Praha
Zajímavý projekt se počal rozvíjet, doporučeme pozornosti našich čtenářů: https://www.junaak.cz/ Převzato z těchto stránek k 23.3.2023, aktuální inf... číst celé
Zobrazit všechny události
Nepropásněte novinky, akce a slevy!

Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.

  1. Úvod
  2. Články
  3. Moudrost Předků
  4. SLOVANŠTÍ BOSONOŽCI

SLOVANŠTÍ BOSONOŽCI

--aktualizace: projekt je uzavřen, ponožky je možné zakoupit v ešopě--

Naši předci v teplejších obdobích roku chodívali bosky, často boty obouvali až v časech podzimních, čímž mohutně přispívali k otužování svých těl, rozproudění energií, získávání prosté sebedůvěry a navykání hlasu okolní přírody.

Cílem našeho projektu je obnova původních tradičních způsobů chování, tak abychom se postupným způsobem mohli vrátit k těmto návykům. Z uvedeného důvodu připravila Slovanská kultura bezplatný projekt určený zájemcům z řad Slovanů, kteří mají v úmyslu dojít postupného otužení svých chodidel, aby se s větším požitkem mohli v měsících jarních letních a podzimních věnovat bosé chůzi našemu zdraví tělesnému i duševnu tolik potřebné.

Slovanská kultura proto požádala místní odborníky z výrobny Surtex o vyvzorování produktu, který napomůže přivykání nohou při pobytu ve volné přírodě.

Výsledkem jsou České ponožky, které kombinují zejména jemnou ovčí vlnu a přidávanou slámu, jejímž úkolem je nohy postupně uvykat na bosou chůzi.

Výrobek je určen k chození bez obuvi po bytech, domech, kancelářích v chladných částech jara, podzimu a po celou zimu. Do začátku doporučujeme ponožky ozkoušet po přibližně třicet minut a následně dobu prodlužovat, a to postupně po takovou dobu jak bude pro nositele příjemné a snesitelné.

Produkt je vyroben z přízí, které výrobce dříve používal k tvoření léčivých prostředků. Výrobky však rozhodně léčivými prostředky nejsou, právě naopak mají díky cíleně přidaným rostlinným příměsím za úkol nohu stimulovat a zocelovat, z toho důvodu nejsou určené komukoli, kdo trpí zdravotními problémy, které by jejich nošení mohlo zhoršovat.

Slovanská kultura nabízí padesáti zájemcům možnost zúčastnit se projektu a zdarma obdržet tento speciální výrobek. Zájemci nechť se hlásí na emailu info@slovanskakultura.cz a napíší velikost nohy. Po naplnění kvóty budeme informovat zájemce emailem.

Vlastní nošení ponožek obohacených slámou je pouze jedním z kroků k otužení nohou. Doporučujeme rovněž bosou chůzi kdy je to jen možné a využívání nácviků chození bez obuvi.

Za zajímavý dárek bychom chtěli jediné, Vaši zpětnou vazbu a samozřejmě uvítáme Vaši účast na plánované bosonohé výpravě. Ponožky budeme zasílat poštou, případně předávat osobně v Brně či na oznámených akcích. Při zaslání poštou požadujeme zaplatit na účet předem 89 Kč standardní poštovné jaké máme v ešopě. Můžete si i vybrat něco z naší ešopy, to ale není podmínkou.

Popis výrobku

Jedná se o nebělený a nebarvený Český výrobek s obsahem 45% jemné ovčí vlny a 55% polyesteru s výskytem rostlinných příměsí.

Proč ponožky obsahují vlnu: Jemná ovčí vlna je mimořádně hřejivá a nám blízká textilní surovina, která díky obsahu lanolinu napomáhá promnutí chodidla.

Proč výrobek obsahuje polyester? Polyester zvyšuje životnost výrobku a umožňuje jej prát i v pračce.

Důvod obsahu slámy je zřejmý a to stimulování chodidla způsobem podobným chození v přírodě.

Proč nemám ponožky nosit do obuvi? Výrobek je určen na chození v domácím prostředí, kanceláři a podobně a to bez obuvi. Obuv by velmi pravděpodobně příliš tlačila na obsažené rostlinné příměsi a tím nemístně zesilovala vliv slámy. Zejména dlouhodobé nošení v botách by nemuselo být pohodlné.

Jedná se opravdu o Český výrobek? Ano nejen úplet, ale také výroba příze proběhla v České republice.

Je výrobek šetrný k přírodě? Výrobek nebyl ani bělen, ani barven a na odstranění příměsí z vlny nebyly používány chemikálie, byly vyčesány.

Je nějaký doporučený způsob odpočinku nohou po nošení ponožek s rostlinnými příměsemi? K prohřátí po nošení doporučujeme 95% merinové ponožky se Slovanskými symboly. Obsažená merinová vlna nohu skvěle prohřeje.

Lze ponožky se slámou nosit i v létě? Je to možné, nicméně v teplém období doporučujeme bosé procházky přírodou.

Je pravda, že vlna obsahuje lanolin? Dobře opracovaná obsahuje.

Kolik slámy výrobek obsahuje? Ve výrobku je relativně malé množství slámy, neboť má být využitelný pro ty kteří mají chodidla velmi přecitlivělá, tak rovněž pro začínající a mírně pokročilé bosonožce, kteří mohou i volat po větším obsahu.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli