Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá, 9-18 hod.)
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Události
07.03.2023
Oslava Jara, 25.3. Javorník
Přátelé, dne 25.3.2023 v Javorníku 232 (Velká nad Veličkou) předá Mara vládu Vesně a my tuto chvíli podpoříme chorovody a radostnou oslavou   Akc... číst celé
24.03.2023
Seminár Akadémie Zdravého Rozumu, 15.-16.4., Slovensko
Spřátelené Vydavatelství Torden pozýva na prvý seminár Akadémie Zdravého Rozumu  Odhaľovanie utajovaného poznania 1. ... číst celé
24.03.2023
Slavnostní zahájení činnosti Jungmannovy národní akademie, Praha
Zajímavý projekt se počal rozvíjet, doporučeme pozornosti našich čtenářů: https://www.junaak.cz/ Převzato z těchto stránek k 23.3.2023, aktuální inf... číst celé
Zobrazit všechny události
Nepropásněte novinky, akce a slevy!

Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.

  1. Úvod
  2. Články
  3. Moudrost Předků
  4. Norbekovova metoda nejen pro zdravý zrak

Norbekovova metoda nejen pro zdravý zrak

Napsala nám Julia Holíková, která se zabývá cvičením podle Metody Norbekova. A protože cvičení pochází ze starých orientálních tradic (např. nezanedbatelné množství Iránců je nositelem R1a) dáváme jí prostor se o tyto moudra předků podělit:

Metoda akademika Norbekova je jednoduchá, efektivní a vhodná pro všechny věkové skupiny. Fyzické i mentální cviky, při nichž se člověk učí krok za krokem pracovat sám na sobě, obnovuje své zdraví, realizuje se a duchovně roste, už ovlivnily životy nejméně devíti milionů lidí po celém světě. Největší popularity dosáhly ve své domovské zemi v Rusku. Oficiální výuková centra existují i v Německu, Španělsku, Polsku, Rakousku, Bulharsku, Francii a v dalších zemích po celém světě a nově také v České republice.

Mnoha čtenářům jistě tato metoda není neznámá. Před lety u nás vyšly tři knihy, v nichž autor podrobně vysvětluje svoji filozofii, vycházející z tzv. súfijské medicíny a dalších starých orientálních nauk, a také popisuje jednotlivá cvičení na zlepšení zraku a nejrůznějších zdravotních potíží. Nejznámější titul, světový bestseller Zkušenost hlupáka, aneb jak se zbavit brýlí, znovu vyšel v českém překladu. Spolu s ním začalo nově vzniklé Oficiální centrum metody Norbekova pořádat jednorázové přednáškové večery i několikadenní kurzy této metody pro začátečníky i pokročilé.

Pomoz si sám!

Norbekov se v mládí snažil vyléčit z mnoha vážných chorob a hledání ho dovedlo až k orientální filozofii a metodám, které oprášil a přizpůsobil rytmu života moderního člověka. Metoda zahrnuje 18 autorských technik a základních objevů v oblasti psychofyziologie. Nabízí deset cest, jak se zbavit nemoci: cvičení kloubů, svalové cvičení, trénink vůle, trénink představivosti, speciální cviky na posílení imunity, gynekologické a urologické bezkontaktní automasáže, odstranění vady pokožky (fyzické omlazení), trénink emocí, obnovu zraku a sluchu.

Cvičením je možné za krátkou dobu dosáhnout tak radikálních výsledků, jako je zlepšení zraku v řádu několika dioptrií během několika dní, zmírnění nebo vyléčení téměř jakékoli nemoci a dokonce i vyléčení z onkologických chorob. K tomu je ale potřeba to nejtěžší – převzetí zodpovědnosti za sebe sama a pacientova aktivní účast na léčbě. Podle Norbekova je nutné se konečně zbavit vlastní lenosti, pohodlnosti a hlouposti, které nás nutí svěřovat se pokaždé do rukou jiných osob – lékařů, léčitelů a dalších, na něž pak můžeme svalit svoji nepříznivou situaci. Podle Norbekova pak většina lidí raději zemře na svou chorobu, než by změnila své návyky a pohled na svět, nebo se snažila převzít svůj osud do svých rukou.

Objevování skrytých rezerv

Metodu se lze naučit i z knih, kde jsou jednotlivé cviky dostatečně podrobně popsány, účast na kurzu ale nabyté vědomosti obohacuje o důležitou zpětnou vazbu, protože u některých cvičení mohou začátečníci dělat chyby. Úvodní kurz Norbekovovy metody je rozvržen do devíti večerů, každý den se vyučuje čtyři hodiny. Lektorem prvního pražského kurzu byl Norbekovův žák Vadim Šiškin. Na programu je jak úvodní seznámení a teoretické vysvětlení metody, tak hlavně následné praktické cvičení, při němž by si studenti měli sami na sobě ověřit, že už po několika dnech si dokážou nejen vylepšit zrak, ale mohou se zbavit i různých dalších obtíží, nebo je alespoň výrazně zmírnit. Studenti cvičí i pro dosažení úspěchů v sociální a profesní sféře a celkově pracují na celé své osobnosti.

Práce s představou mládí a zdraví

Jádrem metody je fyzické cvičení po navození co nejpozitivnější nálady a emoce (představy, mládí, krásy, zdraví a úspěchu) a následné uvedení organismu do stavu regenerace a omlazování. Již v roce 1998 bylo toto učení uznáno Mezinárodní asociací nezávislých odborníků jako nejefektivnější alternativní léčebný systém.
Úspěchy ale ani v tomto případě nepřicházejí samy – studenti musejí pokračovat ve cvičení dlouhodobě, nejlépe dalších čtyřicet a více dní. Zde jsou názory účastníků kurzu dle metody Norbekova https://cz.norbekov.com/nazory-ucastniku-kurzu/

Norbekov oživil staré učení o tom, že v každém člověku jsou skryty značné síly a možnosti. „Tyto síly se ale nacházejí ve stavu spánku, jelikož k udržování trávicího traktu v chodu není zapotřebí velkého rozumu. Proto jsou využívány jen tři až čtyři procenta mozku. Člověk přitom dokáže velmi mnoho: číst myšlenky, předpovídat budoucnost atd.

O autorovi

Mirzakarim Sanakulovič Norbekov (1957) pochází z Uzbekistánu a je doktorem psychologie, pedagogiky, medicínské filozofie, autorem mnoha patentovaných vědeckých vynálezů a objevů, členem ruské Akademie věd, specialistou na „súfijskou medicínu“ a autorem několika světových bestsellerů vysvětlujících, jak být šťastný a žít zdravě. Osobně i prostřednictvím svých žáků pořádá výukové semináře v Rusku i ve světě.

O jeho knihách

Kniha „Zkušenost hlupáka aneb klíč k prozření, Jak se zbavit brýlí“ obsahuje kromě vysvětlení metody M. S. Norbekova i přesné návody a cvičení a umožňuje tak čtenářům začít okamžitě napravovat nejrůznější tělesné i duševní vady a choroby. Autor podle svých vlastních slov knihu napsal pro „čtenáře, který chce pomoci s obnovou zraku, probuzením schopností skrytých v duši a realizováním se jako Osobnosti.“

Kniha „Zkušenost hlupáka 2. Klíče k sobě samému" - autor využívá vlastní úsilí i umění shromažďované po třicet let, aby otřásl čtenářem a přinutil ho uvědomit si, proč přišel na tento svět, probudil v něm tvůrce, snílka a básníka! Přesně vypočítanými a striktně řízenými „kopanci“ Mirzakarim Norbekov „vypráší“ čtenáři kožich a zaručeně ho donutí stát se nejúspěšnější, nejkrásnější a nejšťastnější osobností!


Kniha „Zkušenost hlupáka 3. Jak žít a užívat se života ve zdraví a pohodě" Výroba rodinného štěstí v domácích podmínkách svépomocí. Člověk sám je strůjcem svého štěstí a neštěstí. Pokud vás zajímá, proč sexuálně silný muž nikdy nebývá chudý, jak překonat potíže krize středního věku, vychovat děti, a ne pichlavé kaktusy, a současně vybudovat svůj bezporuchový zdroj příjmů – ponořte se do „Zkušenosti hlupáka 3“ Mirzakarima Norbekova, do magických zákonů lásky a božského blahobytu

Kniha „Lekce Norbekova“ vznikla „na motivy“ několika prvních knih autora. Je to učebnice, nebo ještě lépe pomůcka pro ty, kdo jsou odhodláni dát sbohem svým neduhům, kdo se opravdu rozhodli na sobě pracovat, kdo chtějí poznat, co dokáže síla jejich ducha.

Kniha „Trénink těla a ducha“ vede čtenáře po úžasné cestě sebeuzdravení dál  a dál. Budete se v ní dále seznamovat s principy metody Dr. Norbekova,
najdete v ní praktické návody na zlepšení zraku a sluchu, dechovou meditační gymnastiku, na trénink emocí a mnoho dalšího. Navíc s její pomocí můžete si osvojit techniku bezkontaktní gynekologické automasáže. Kniha zahrnuje "Kánon pro budouci vládce" - unikátní komplex sebeozdravných cvičení vypracovaných léčiteli dávného Východu.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli