Při objednávce nad 1000 Kč dárek.
Neohodnoceno

Obchod s lidmi: Skutečné příběhy záchrany otroků

Skladem (>5 ks)
Kód: 6033
386 Kč –23 % 296 Kč
Kategorie: Knihy
Hmotnost: 0.296 kg
Autor: Tim Ballard
Vydavatel: Bodyart Press
Obchod s lidmi: Skutečné příběhy záchrany otroků
Novinka
386 Kč –23 %

Dnes je zotročeno přibližně dvacet až třicet milionů lidí. Téměř šest milionů z těchto novodobých otroků jsou děti. Obchodování s lidmi vynáší podle odhadů 150 miliard dolarů ročně a je nejrychleji rostoucím kriminálním podnikem na planetě. Vzhledem k tomu, že v současné době jsou ve Spojených státech tisíce dětí nuceny ke komerčnímu sexuálnímu obchodu a další tisíce dětí jsou do USA za stejným účelem každoročně pašovány, není tento problém nikde daleko. Je všude.

Dva příběhy, které od sebe dělí více než sto let...
Na americkém Jihu v 19. století je Harriet Jacobsová zotročena a týrána krutým pánem. Ten se ji neúnavně pokouší přinutit k sexuálnímu vztahu, a když odmítne, oddělí ji od jejích dětí a celý život se ji snaží přinutit a pak znovu dopadnout, když uprchne na svobodu. Jacobsová svého trýznitele přelstí a nakonec se znovu shledá se svými dětmi, pracuje ve věci zrušení otroctví a reforem a pomáhá nově osvobozeným otrokům se vzděláním a následnou péčí.

V roce 2012 se Timothy Ballard setkává na Haiti s truchlícím otcem, jehož tříletý syn byl unesen a prodán do otroctví spolu s tisíci dětí, které osiřely po zemětřesení, jež zemi zpustošilo. Inspirován Harriet Jacobsovou se Tim zaváže, že pohřešované dítě vypátrá, a opustí svou práci na ministerstvu vnitřní bezpečnosti, aby založil Operation Underground Railroad (O.U.R.). Tato organizace proniká na černé trhy s lidmi, osvobozuje oběti a zajišťuje komplexní následnou péči zahrnující spravedlnost a rehabilitaci pro ty, kdo přežili.

cca 250 stran, A5, měkká vazba 

Kniha Zloději otroků střídá tyto dva strhující příběhy a splétá je dohromady, aby odhalila přetrvávající zlo obchodování s lidmi a sexuálního vykořisťování, které existuje již po staletí - a inspirovala nás k tomu, abychom našli způsob, jak s ním skoncovat. Tato strhující kniha, plná zlomených srdcí a triumfů, zázraků a zklamání, útěků přitažených za vlasy a odvážných záchran, poskytuje vhled do tohoto strašného zla a dobra, které lze vykonat, když starostliví lidé vystoupí a postaví se na světlo.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: