Při objednávce nad 1000 Kč dárek.
Neohodnoceno

Otomar Dvořák: Tajemné stezky - Tábor - tajemné město nad Lužnicí

Skladem (2 ks)
Kód: 2865
299 Kč –27 % 217 Kč
Kategorie: Pohádky, pověsti, romány, dětské
Autor: Otomar Dvořák
Vydavatel: Regia
Otomar Dvořák: Tajemné stezky - Tábor - tajemné město nad Lužnicí
299 Kč –27 %

Na skalnatém ostrohu nad řekou Lužnicí se tyčí legendární pevnost husitů s biblickým jménem Tábor. Každý si tohle město pamatuje z hodin školního dějepisu, také pro turisty je atraktivním cílem – a přesto možná ani někteří z jeho obyvatel netuší, jaká podivuhodná tajemství jsou spjatá s jeho původem a dávnou, ještě předhusitskou historií. Spisovatel Otomar Dvořák má k městu osobní vztah, neboť v něm prožil část dětství, znal některé ze zdejších rodáků a vyslechl jejich téměř neuvěřitelné příběhy, z nichž mnohé jsou vůbec poprvé zveřejněny tiskem.

Provede nás skrytými zákoutími spletitých uliček, a připomene nám Tábor jako město hornické a lázeňské. Spustíme se spolu s ním do labyrintu podzemních chodeb i na dno přehradní nádrže Jordán, pokusíme se odhalit tajemství táborské „lochnesky“, krvavého mordýře Pinty, pravěkých mohyl, zaniklého středověkého města Sezimova Ústí či zázraků Panny Marie Klokotské. Vydáme se i do nejbližšího městského okolí a romantickým údolím řeky Lužnice dojdeme až k legendárnímu hradu Příběnice.

V chystaném druhém dílu knihy poznáme důkladněji táborské zázemí; cesta bude pokračovat širokým okruhem přes Bechyni, Soběslav, Choustník, Chýnov, Borotín až po Jistebnici.

  • Nakladatel: Regia
  • ISBN: 978-80-87866-32-0
  • Rok vydání: 2017
  • Jazyk: Čeština
  • Vazba: Vázaný
  • Počet stran: 208

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: