Při objednávce nad 1000 Kč dárek.
Neohodnoceno

Tichá země - Jak odvrátit hmyzí apokalypsu

Skladem (2 ks)
Kód: 3668
399 Kč –25 % 299 Kč
Kategorie: Knihy
Autor: Dave Goulson
Vydavatel: Nakladatelství KAZDA
Tichá země - Jak odvrátit hmyzí apokalypsu
399 Kč –25 %

podtitul: Jak odvrátit hmyzí apokalypsu

Dave Goulson zkoumá souvislosti mezi klimatickou změnou, přírodou, volně žijícími živočichy a rostlinami a zmenšující se biodiverzitou a analyzuje zhoubný dopad na planetu a její obyvatele. Podle Goulsona ještě není pozdě tento pokles zastavit a Tichá Země je k tomu naléhavou výzvou.

Na základě třicetiletého výzkumu napsal Dave Goulson srozumitelnou, fascinující a důležitou knihu, v níž se zabývá důkazy alarmujícího poklesu množství hmyzu na celém světě. „Pokud přijdeme o hmyz, všechno se zhroutí,“ varoval v rozhovoru pro New York Times.

Hlavní příčinou tohoto poklesu hmyzích populací je nerozvážné používání chemických pesticidů. Přiklání se tak k závěru kultovní knihy Rachel Carsonové Tiché jaro, po jejímž vydání v roce 1962 došlo k celosvětovému zákazu používání DDT. Zanedlouho ale byly zavedeny nové pesticidy, stejně smrtící jako DDT, a v současnosti se lidstvo nachází na pokraji nové krize. Co nastane, když veškerý hmyz zcela zmizí?

Prolistovat knihou si můžete zde.

Autor

  • Dave Goulson (* 1965) vystudoval biologii na Oxfordské univerzitě a v současnosti působí jako profesor biologických věd na univerzitě v Sussexu. Vydal více než 190 vědeckých článků o čmelácích, včelách, motýlech a dalších druzích hmyzu. V roce 2006 založil Bumblebee Conservation Trust (Společnost na ochranu čmeláků), která svou průlomovou ochranářskou prací získala Heritage Lottery Award za nejlepší projekt v oblasti životního prostředí. Jedním z jejích cílů je navrátit do původní domoviny čmeláka pruhovaného, který ve Velké Británii zcela vyhynul. Biology and Biotechnology Research Council v roce 2010 Goulsonovi udělil ocenění Sociální inovátor roku. Je autorem další velmi úspěšné knihy o přírodním zahradničení Divočina v zahradě a Návrat čmeláků.
Autor: Dave Goulson
Překladatel: Lenka Adamcová
ISBN: 978-80-7670-085-7
Originální název: Silent Earth: Averting the Insect Apocalypse
Vazba: Pevná
Počet stran: 352
Formát: 125 x 200 mm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: