Při objednávce nad 1000 Kč dárek.
Neohodnoceno

Vánoce našich babiček

Skladem (>5 ks)
Kód: 3786
266 Kč –19 % 213 Kč
Kategorie: Knihy
Hmotnost: 0.29 kg
Autor: Alena Anežka Gajdušková
Vydavatel: Dauphin
Vánoce našich babiček
266 Kč –19 %
 • Jak postupně odcházejí naše babičky a dědečkové, spolu s nimi nenápadně a nenávratně mizí staletí udržované obyčeje, tradice i nenapodobitelné sváteční pokrmy.

 • V této knize vám představíme sváteční dny konce roku, ve kterých se jedinečným způsobem mísí lidová křesťanská tradice s tou mnohem starší předkřesťanskou, prosycenou znalostí přírodních zákonitostí i touhou naklonit si osud třeba za pomoci magie. Vše je doplněno recepty na tradiční slavnostní pokrmy.

 • K Mikuláši například neodmyslitelně patří kořeněné perníčky, k vánočním svátkům cukroví, vánočka či kapr na černo.

 • V2, klopy, ilustrace 115 x 200 mm, 208 stran

 • Vyšlo 9. 11. 2021
 • ISBN: 978-80-7645-281-7
 • Autorky:
  DAUPHIN

  Alena Anežka Gajdušková (*1976)

  Již přes dvacet let se zabývá tématikou udržitelného života a zahradničením. A nejen teoreticky, poznatky našich předků ověřuje denodenně na rodinném hospodářství či v malé „bytové restauraci“, kde vaří dle klasických receptur z vlastních či regionálních produktů.

  Teoretickou výbavu získala na JČU kde vystudovala obor Trvale udržitelné systémy hospodaření. Mimo to studovala i průmyslové potravinářství, zabývá se permakulturou, dlouhodobě spolupracuje se spolkem Gengel, vyrábí přírodní kosmetiku...

  DAUPHIN

  Alena Scheinostová (*1970)

  Je redaktorkou Katolického týdeníku. Autorsky se podílela na knižní reportáži z války ve Středoafrické republice Když padají manga (2015) či na beletristickém experimentu Johana (2018, společně s Pavlou Horákovou a Zuzanou Dostálovou). Věnuje se též překládání romské prózy a poezie a spolupracuje s literárně či lidskoprávně orientovanými periodiky a v neposlední řadě s Českým rozhlasem.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: