K nákupu nad 1200 Kč slovanský kalendář zdarma! (do poznámky uveďte, zda chcete stolní nebo visací)
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá, 9-17 hod.)
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Události
07.01.2022
Zimní Den Peruna na Moravě 15.1.
Letošní oslava Zimního Dne Peruna na Moravě proběhne v sobotu 15. 1. 2022 v Moravském Krasu.Místo upřesníme s ohledem na aktuální počasí. Pište prosím... číst celé
28.12.2021
Andrej Ivaško a škola Úsvit Svaroga
Radostná zpráva! Duchovní Škola Úsvit Svaroga poprvé uspořádala půlroční kurz ve třech blocích tlumočený do češtiny.Semináře jsou věnované Slovanském... číst celé
28.10.2021
16.11. Brno Přednáška Úkol Moravy a Slovanů v dnešní době
Srdečně zveme na přednášku Zdeňka Říhy Je Morava Středozem? s podtitulem Úkol Moravy a Slovanů v dnešní době. Brno, Grilclub, Křenová 19, 16.11. v 18 ... číst celé
Zobrazit všechny události
Nepropásněte novinky, akce a slevy!

Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.

  1. Úvod
  2. Články
  3. Řeč
  4. Co je to náhoda?

Co je to náhoda?

Zpívá se: „Život je jen náhoda, jednou jsi dole jednou nahoře...“

Současnou společností vnímaný význam slova je cosi jako bezpříčinná, bezsouvislostní souhra okolností, jež zapříčinila určitý jev, či událost.

Podle duchovní vědy náhoda neexistuje. Vše má příčinu a následek. Náhoda je pouze výrazem mluvčího pro neznalost příčiny. Krásně to vystihuje české synonymum náhody „zázrak“ – tj. to co je „za zrakem“ – ukryto nevědomému pozorovateli, který potom hovoří o náhodném, případně, je-li to více udivující, pak o zázračném jevu.

Možná si řeknete, že jde o okrajovou záležitost, jenže „náhodu“ mají lidé nahranou v samém jádru našeho „softvéru“ – názoru na to, odkud jsme se tu vzali: Náhodná Darwinovská evoluce. Aneb „Život je jen náhoda, jednou jsi dole jednou nahoře...“ zpívá se v populární, sladkobolné písni. A právě náhodné, sladkobolné bytí je bez hlubšího smyslu a vztahu k Přírodě, Předkům, Vesmíru... V základu náhodného světonázoru je skrytost, neznalost – odkud a kam jdeme. To má pak vliv na vše v našem životě.

Pokud bysme vzali nějaký méně abstraktní příklad, jak je „ideou náhody“ společnost prostoupena, máme krásný příklad „náhody“ s netopýrem:

  1. Současná společnost vnímá „pandemii“ Koronaviru jako náhodnou událost, způsobenou náhodným přenosem viru z netopýra na člověka v čínském Wuchanu.
  2. Podíváme-li se na souvislosti toku peněz, masky začínají padat: „Čínská biologická laboratoř ve Wu-chanu je součástí společnosti Glaxosmithkline, která (náhodně) patří společnosti Pfizer!“ ten, kdo vyrábí vakcínu proti viru, která byla (náhodně) spuštěna v biologické laboratoři Wuhan a (náhodně) financována Dr. Faucim, který (náhodně) inzeruje vakcínu! „GlaxoSmithKline je (náhodně) řízen finančním oddělením Black Rock, které (náhodně) spravuje finance Open Foundation (Sorosova nadace), která (náhodně) provozuje francouzskou AXA! "Shodou okolností Soros vlastní německou společnost Winterthur, která (náhodně) postavila čínskou laboratoř ve Wuhanu a byla koupena německou aliancí, která (náhodně) má Vanguard jako akcionáře, který je (náhodně) akcionářem Black Rock,) ovládá centrální banky a spravuje přibližně třetinu globálního investičního kapitálu. Black Rock je také (náhodně) hlavním akcionářem společnosti MICROSOFT, kterou vlastní Bill Gates, který je (náhodně) akcionářem společnosti Pfizer  (kdo - pamatujete? Prodává zázračnou vakcínu) a (stalo se) je nyní prvním sponzorem WHO! Nyní chápete, jak mrtvý netopýr prodaný na mokrém trhu v Číně infikoval CELOU PLANETU! „“

Nejsem věřící člověk, proto na náhodu nevěřím. Jsem člověk ověřující, proto vidím kolem sebe stopy (následky) Božích činů (příčiny). A potom ještě různé aktivity lidí, i ty kladné, i ty záporné, a jejich souvstažnosti. Příčina - následek. A když vidím procesy probíhající kolem mne ve společnosti, vidím, že nejsou náhodné, ale záměrné, že směřují od někud někam. Pak mohu lépe svobodněji rozhodnout sám o sobě, třeba, že se daného procesu účastnit nebudu a očkovat se nenechám.

Idea náhody není v společnosti prostoupena „náhodně“. Krásně totiž pomáhá zakrývat skutečné příčiny, které manipulátoři dovedně ukrývají. Avšak Kdo ví, odkud kam jde, není snadno manipulovatelný!

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli