Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá, 8-16 hod.)
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Události
02.01.2020
Právo Šaría pro nemuslimy. 22.1., Brno
22.1. – Islám – CSPI – restaurace Thalie, Rooseveltova 14, Brno(vedle rohové prodejny R. Jelinek), parkování – podzemní parkoviště Janáčkova divadla číst celé
15.01.2020
5G sítě v Praze 25.1.
Přednáška „Elektromagnetické záření, přicházející síť 5G a vliv na (nejenom) lidské zdraví“, která se bude konat v sobotu 25.1.2020 od 17:00 v Praze -... číst celé
13.01.2020
Oslava Hromnic 2.2.
Občina Brno srdečně zve na oslavu Hromnic dne 02.02.2020. Budeme tančit, hrát si, zpívat, slavit... Místo setkání nedaleko Brna rádi sdělíme na email... číst celé
Zobrazit všechny události
Nepropásněte novinky, akce a slevy!

Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.

  1. Úvod
  2. Články
  3. Kalendář
  4. Slovanské chápání času
17.12.2019

Slovanské chápání času

Poslal nám Zdeslav k příležitosti uvedení Slovanských hodin do prodeje.

Naše bytostní jestvování zde v tomto Světě, v tomto vesmíru, na této Zemi, v tomto prostoru, je spojeno s naším správným vnímáním Přírody, Země, Měsíce, Slunce, Hvězd a celé naší Galaxie, jež byla utvořena a pojmenovana Mléčná dráha. Vše se otáčí ve svém směru po své dráze a svém čase. To, co se nachází v nás, i kolem nás, je propojeno s pravidly, podle kterých tento vesmír žije a které ustanovil Stvořitel tohoto Vesmíru.

Proto se Slunce a Hvězdy, Země a Měsíc, celá naše Galaxie otáčí podle těchto pravidel v kole Svargy a vše jim je podřízeno a to jak v makrokosmu tak v mikrokosmu. Dodržování těchto dějů sleduje Bůh Čislobog, který tím byl pověřen a je spravedlivým a věrným strážcem řek času.


Panoráma Mléčné dráhy s vyznačenými souhvězdími.. autor Richard Powell

Slavjanské měření času je tedy podle Vědění našich předků odvozené od pohybu ve vesmíru, naší galaxie, jejích hvězd a souhvězdí v prostoru a správných směrů otáčení vesmírných těles v ramenech Mléčné dráhy a kolem vnitřního světla Svargi – tedy Galaktického středu. Toto znání dalo vzniknout astronomickému ponímání času pod názvem Krugolet a z něho vychází i známější Kolady dar (Slovanské kalendáře máme zde). Z toho tedy vyplývá, že soustředit se v porozumění našich velkých předků pouze na Slunce a jeho soustavu je dosti zúžený pohled na znání, kterým vládli. Z pramenů Slavjansko - Arijských Véd víme, že naši dávní předci bílé RASY jsou velkými cestovateli po mnoha Světech, na kterých jestvoval život a kterých bylo popsáno 27.

Pojem „Nový den“ začal v 16 hodin před 1,5 miliónem let, protože v tuto dobu přistáli naši pradávní předci Světlé RASY se svým hvězdoletem vajtmaremar na této Zemi Midgard v prostoru Severního pólu, dnes již neexistující Hyporborei, kterou pojmenovali „Da-Aria“ (Daná Bohům). Od této chvíle jde po této Zemi časová


16 vyznačených souhvězdí.: autor Richard Powell

zpráva, která je vtištěna do paměti našich Rodů „Od slunce do slunce“, „Ráno moudřejší večera“. Každá hodina odpovídá určité „Síni“ (souhvězdí) a duchovní energii. Neexistuje žádná „Síň“ s nulovým číslem, protože naši předkové neměli „nulové hodiny“ a to je rozdíl od současného systému, kdy 24 hodin odpovídá času – 0:00. Slovo „den“ tedy nevnímáme pouze jako označení části kdy je světlo, ale ukončení celého cyklu v oběhu času a za ním přichází nový začátek, „Nový den“.

Ale zpátky k vědecky doložitelným důkazům. Zkusme si nyní popsat „Svět Boha RODA“ - naši Galaxii - Mléčnou dráhu a její okolí tak, abychom si dokázali představit alespoň částečně obraz a získali tak větší představu o prostoru, jehož součástí jsme i my a naše Rody.

Průměr má 90 000 světelných let, kdy tedy jeden „světelný rok“ je vzdálenost, kterou světlo urazí za toto období. Samotné světlo letí prostorem rychlostí 300 000 km/s. Ve středové ose má tento svět 25 000 světelných let. A vzdálenost našeho Slunce od Galaktického středu je 26 000 světelných let. Tento nepředstavitelně obrovský svět obsahuje + - 200 miliard hvězd. Naše Jarilo Slunce se jako jedna z hvězd pohybuje tímto prostorem společně s námi a našimi planetárními souputníky rychlostí 220 km/s. 


Autor Galaktické mapy :Richard Powell


Jeden „Galaktický den“, čas, kdy naše Slunce oběhne kolem dokola jejího středu se odhaduje na 225 miliónů let a předpokládá se, že tuto pouť vykonalo za dobu svého života zatím asi dvacetkrát.
Další pojem, kterým se budeme dále zaobírat a který je pro nás důležitý z hlediska času ve vesmíru je „Den Svaroga“, ten představuje 180 „Kol Života“, to odpovídá období 25 920 let. Jak jsme však k tomuto výpočtu došli? Pradávný systém počítání času, který je v souladu s uspořádáním známého vesmíru, nám zanechali naši předci v podobě „Krugoletu Čisloboga“a z něho vycházejícího kalendáře „Kolady Daru“, kde je za základ brán šestnácti stupňový princip dělení kruhu a jeho násobků. Do toho všeho je ještě včleněno devět elementů (země, hvězda, oheň, slunce, dřevo, nebesa, oceán, luna, bůh), jimiž tento čas prochází.


Dělení „Let“ podle „Kolady Daru“ - „Kruh let“ dělíme na 15 let po 365 dnech a 1 „Svaté leto“ po 369 dnech. „Leto“ dělíme na devět měsíců po 41 a 40 dnech v prvních 15 letech a na devět měsíců po 41 dnech ve „Svatém letu“. „Leto“ je děleno po devíti dnech v týdnu, kdy po uplynutí 144 „Let“ tedy dovršíme „Kruh života“. Nový, následující, začíná vždy ponedělím.

Dělení podle „Krugoletu Čisloboga“ vychází z šestnáctkového základu vhdění naší RASY a zabývá se časem, jímž Země Midgard putuje v prostoru a vlivu tohoto prostoru na její vývoj a porozumění událostí, které se dějí v našich životech na naší Zemi a ve vesmíru. Šestnáct let tvoří základní „Kruh Let“, kdy každé leto má svého duchovního průvodce (síň) a svůj název a frekvenci v podobě barvy, která k tomuto danému „Letu“ náleží. Šestnáct „Kruhů let“ po vystřídání devíti frekvencí vibrací pro každý „Sál“ je dosaženo doby „Kruhu života“, to je 144 let. Těchto 144 let je z pohledu našich předků bráno jako základní proces, dovršení v poznání života člověka.

Z hlediska kosmu se nyní vrátíme k vysvětlení pojmu„Den Svaroga“, kdy tzv. „Generální Precese“ naší země dovrší 180 „Kruhů života“. Početně vyjádřeno 180 x 144 = 25 920 let. Toto je doba, za kterou nebeský pól vykoná v důsledku „precese“ (kuželovitý krouživý pohyb země) zemské osy uzavřený okruh kolem pólu „ekliptiky“. Toto dění je známé pod názvem „Platónský rok“. „Ekliptika“ je průsečnice, v níž rovina dráhy Země obíhající kolem Slunce protíná nebeskou sféru.

„Svaroží kruh“ je rozdělen do 16 hal. Mnozí jej nepřekládají správně, jako 16 znamení zvěrokruhu. V každé hale je 9 sálů, v každé hale 9 stolů. U stolů jsou lavice. A tam sedí u stolů 72 mužů, a naproti 72 – žen. To znamená, že se objeví obrovský kruh a každý člověk má svůj vlastní význam, svou vlastní podstatu. Naši předkové to věděli po celá staletí. Proto říkali: „Pověz mi, kdy jsi se narodil, a řeknu ti jak vás Bohové znají od narození.“

Abychom získali správný pohled na čas, tak jak ho vnímají Slavjané, je důležité si ještě vysvětlit proč u našich „Časů“ jde ručička hodin po číselníku opačným směrem - to je z prava do leva.

Vše, co činili naši předci má i svou velkou vnitřní logiku. Jak jistě předpokládáte, tak jde o vnímání směru energií, které k nám skrze toto otáčení proudí a jestli jsou v souladu s vesmírným uspořádáním, či jdou proti tomuto danému řádu. Nejprve se na ilustraci podívejme na směr otáčení naší Země Midgard kolem své osy, potom na směr otáčení Země kolem Slunce a nakonec i na směr otáčení samotného Slunce.

Naši předci tuto skutečnost znali a protože chtěli žít „PoKONu“ v souladu s rytmy Země Midgard a pravidly tvůrce Boha RODA, měřili čas po směru jejího otáčení a tím docílili harmonie v propojení se svými životy, ale i se vším, co bylo pro ně zřejmé. V některých případech bylo zapotřebí znát v jakém prostoru a čase se nacházejí v danou chvíli v poměru s otáčením se celého vesmíru. Nebudu zde rozvádět z jakého důvodu nám bylo vnuceno používání systému dvanácti / 24 hodin, který jde proti směru otáčení naší Země, ale jedno je zřejmé, že tento systém není vhodný pro naši RASU a proto máme neustále pocit, jakoby nám čas chyběl či nám utíkal nebo nás neustále jakoby hrnul před sebou. Čas a jeho vnímání je také jedna z důležitých věcí, kterou jsme manipulováni a zotročováni tímto zavedeným systémem. Je proto nejvyšší čas vrátit se k času našich dávných předků a v našem světě znovu začít uvádět své životy do souladu s rytmy nám prospěšnými. Na začátku našeho návratu nám v tom můžou pomoci mechanické strojky, ale ty časem budeme schopni přirozeně opustit, jelikož technologie, která je naší přirozenou součástí a která nás obklopuje a jež je nám zatím skrytá, bude dostatečnou a vyhovující pro naše životy.

Počítání Slavjanského času:
Základní dělení času vychází ze stejného základního šestnáctkového principu a tudíž se zde musí projevit i jeden ze základních „KONů“ stvořitele „Jak nahoře tak dole“,„Jak v Makrokosmu tak v Mikrokosmu“. „Kruh Dne“, „Den“ se dělí na šestnáct hodin a čtyři části „Ráno, Den, Večer a Noc“, kdy každá hodina odpovídá času jeden a půl hodiny na které jsme doposud navyklí. Dalším dělením dostáváme sto čtyřicet čtyři „Částí“ v naší hodině, kdy každých osm částí odpovídá pěti minutám času, který známe. Jeden „díl“ našich časů je tedy 225 vteřin. Od této chvíle se však dalším dělením dostáváme už k času, který v běžném životě uplatní jenom letci, kdy jedna „Část“ odpovídá 1.296 „Podílům“ a to odpovídá 0,173611´ vteřiny jakou známe. Naši předci však znali další dělení „Podílů“ na 72 „Okamžiků“. Jeden „Okamžik“ na 760 „Migů“ a „Mig“ na 160 „Sigů“, kdy jedna nám známá vteřina odpovídá 229960581120 „Sigů“. A to už je skutečně pro běžného člověka dnešní doby za hranicí chápání. K čemu takovéto dělení času naši předkové potřebovali? Jedna odpověď se nabízí v souvislosti s tím, co jsme si pověděli již v úvodu a sice to, že naši pradávní předci jsou schopni pohybovat se ve vesmíru rychlostmi vyššími světla a cestovat k jiným světům, které nám zatím nejsou zpřístupněny. Pochopení Našeho Času je první krok k návratu naší světlé RASY do světa Velkého Vědění.

Vraťme se však nyní do dnešní doby a začněme tam, kde jsme schopni učinit změnu. Z hlediska vesmírného času se nacházíme v období „východu“, „Rána Svaroga“ na počátku „období Velese, znamení Vlka“, který potrvá 1620 let a který začal na podzim roku 2012 nebo po Našem Leta 7522. Víme, že s „východem“ k nám začíná přicházet světlo ze středu naší galaxie od tvůrce tohoto prostoru Boha Roda a že energie „Boha Velese“ stojíme u brány velkého znání, které k nám přichází.

Země Midgard která vstoupila do období tzv. světla, vyších vibrací se začíná chovat jako rezonátor a přestavuje svou dosavadní uspořádanost do postavení slaďujícího se s „Galaktickým středem“. I z tohoto důvodu jsem si vyrobil „Slavjanské Časy“ - Slovanské hodiny podle principů výše zmíněných a přispůsobil tak, aby byly pro nás doma srozumitelné. Používám pro nás dostatečnou hodinovou ručičku, která se otáčí po směru naší Země, po číselníku v Boukovici a vteřinovou, která mi dává vizuelní představu o směru otáčení, kdy jedno otočení červené ručičky tj. 1 vteřina, odpovídá 1,6 „dílu“ ze 144 na našich časech .

Některé názvy „doby“, která probíhá, jsem napsal do tvaru, kdy jsem ponechal jejich správný význam. Ruské názvy a názvy v KaRuně jsou uvedeny v tabulce na konci článku. Je pro nás důležité, abychom pochopili a naučili se s hodinami pracovat v základním ponímání. Po nedlouhém užívání jistě ucítíte i vy, že vnímání času dostává jinný rozměr a což je pozitivní, začnete chápat hlouběji „Slavhnský Kolady Dar“ a energie, které jsou vepsány do obvodu kruhu, který žijeme. Ano, skutečně vidím, jak se otevírají brány velkého vědění. Celý vesmír je v neustálém pohybu a vše je propojené jeho velkou silou podle jeho „KWNů“. Vstupujeme do těchto světlých bran každý podle svého pochopení v propojení svého vnitřního i vnějšího vesmíru. Je patrné, že pro to nadešel vhodný čas i prostor.

K dispozici máme slovanské kalendáře a slovanské hodiny.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Vítejte na novém webu Slovanské Kultury

Máme pro Vás přehlednější členění slovanských knih podle témat, ponožek podle velikostí atd. Chceme se rozdělit o naši radost a tak dáváme zdarma k prvnímu nákupu na novém webu ponožky pro bosonožce. Stačí při nákupu uvést do poznámky velikost nohy.

Rozcestník:

Galerii zatím nahrazuje náš YouTube kanál

slovanskakultura.cz
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz