Při objednávce nad 1000 Kč dárek.
Neohodnoceno

Božská rovnice. Hledání teorie všeho

Skladem (4 ks)
Kód: 6168
297 Kč –12 % 259 Kč
Kategorie: Knihy
Autor: Michio Kaku
Vydavatel: Prostor
Božská rovnice. Hledání teorie všeho
Novinka
297 Kč –12 %

Světoznámý astrofyzik nás tentokrát zve na pátrání po dokonalé rovnici, která by pomohla odhalit nejhlubší tajemství našeho světa a celého vesmíru.
Všechny zázraky moderní techniky v podstatě vděčí za svůj vznik vědcům, kteří postupně objevovali základní síly světa. Nyní vědci možná mají na dosah prostředky, jak tyto čtyři přírodní síly – gravitaci, elektromagnetickou sílu a slabou a silnou jadernou sílu – skloubit v jedinou teorii. Ta by mohla konečně vrhnout světlo na největší záhady vědy: Co se stalo před velkým třeskem? A proč k němu vůbec došlo? Co se nachází na druhé straně černé díry? Je možné cestovat časem? Existují červí díry vedoucí do jiných vesmírů? Proč jsme tady?
Kaku líčí hledání této finální teorie a všechny prazvláštní peripetie jedné z nejpodivnějších kapitol v dějinách fyziky. Prochází všechny dřívější revoluce, jež nám daly naše technologické divy: newtonovskou revoluci, ovládnutí elektromagnetické síly, teorii relativity, kvantovou teorii a nakonec i dnešní teorii strun. A vysvětluje, proč se kolem této „Božské rovnice“ vedou ostré spory: v sázce není nic menšího než naše představa o vesmíru. Autor má dar poutavě a srozumitelně vyložit i složitá vědecká témata, proto se jeho práce řadí mezi nejoceňovanější odborné a populárně-naučné knihy současnosti. 

Nakladatel Prostor
Edice Střed (128.)
Rok vydání 2022
Vydání 1.
Jazyk česky
Originál The God Equation. The Quest for a Theory of Everything
Překlad Petříček Jan
EAN 9788072605156
ISBN 978-80-7260-515-6
Vazba vázaná
Počet stran 208
Rozměr 13x20 cm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: