Při objednávce nad 1000 Kč dárek.
Neohodnoceno

Henry Kissinger: Umění diplomacie - Od Richelieua k pádu Berlínské zdi

Skladem (1 ks)
Kód: 6042
1 185 Kč –12 % 1 034 Kč
Kategorie: Knihy
Autor: Henry Kissinger
Vydavatel: Prostor
Henry Kissinger: Umění diplomacie - Od Richelieua k pádu Berlínské zdi
Novinka
1 185 Kč –12 %

Zkušený politik-diplomat a historik Henry Kissinger se v jedenatřiceti kapitolách zabývá klíčovými událostmi světových dějin, počínaje dobou kardinála Richelieua přes napoleonské války a velmocenskou rovnováhu devatenáctého století až k dramatům století dvacátého. Zvláště pozoruhodné jsou jeho analýzy současné světové situace, kdy odešel ze scény Sovětský svaz, hlavní protivník Spojených států v období studené války. S důvěrnou obeznámeností dává Kissinger čtenáři nahlédnout do světa nejvyšší – především americké – politiky a líčí i osobní příběhy, které prožil při jednáních se světovými vůdci v roli ministra zahraničí USA.
Zásadní dílo o zahraniční politice a umění diplomacie vychází v češtině již ve čtvrtém vydání.

Pohled Slovanské kultury: Proč prodáváme knihu člověka aktivně se podílejícího na budování NWO - nového světového řádu? No právě proto. Kissinger je člověk velmi blízko tzv. Globálního prediktora. Je to zřejmě člověk vystupující navenek a provádějící řídící úkony globální politiky. Dalo by se říci, člen "vnějšího žrecovského kruhu". Je dobré vědět, co si myslí a kam směřuje řízení "světa" ... bude to mít vliv i na nás ... Zároveň je vidět, že - jestliže je Henrymu 100 let a je nucen pracovat, podílet se na řízení globální politiky - má Globální prediktor zřejmě nedostatek kvalitních kádrů, jako je Henry.
A ještě jedna věc: uvědomte si, že Henry je kvalitní řídící kádr, tedy i jeho knihy jsou řídícím počinem. Učí nás, jak se máme dívat "politiku", tzn. není to "svatá pravda", že tak to je. Je to to, co chce, abychom si my mysleli, dívali se na to, co oni chtějí, abychom se dívali, a takovým způsobem, jakým oni chtějí. Nezapomeňte na to při četbě!

 
Nakladatel Prostor
Edice Obzor (106.)
Rok vydání 2022
Vydání 4.
Jazyk česky
Originál Diplomacy
Překlad Calda Miloš
EAN 9788072605439
ISBN 978-80-7260-543-9
Vazba vázaná
Počet stran 928
Rozměr 16x24 cm

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: