Při objednávce nad 1000 Kč dárek.
Neohodnoceno

Henry Kissinger: Uspořádání světa

Skladem (2 ks)
Kód: 5026
690 Kč –17 % 571 Kč
Kategorie: Knihy
Autor: Henry Kissinger
Vydavatel: Prostor
Henry Kissinger: Uspořádání světa
690 Kč –17 %

Podtitul: Státní zájmy, konflikty a mocenská rovnováha

Třetí vydání zásadní práce vlivného politologa, historika a bývalého ministra zahraničí Spojených států amerických z roku 2014, ve které autor předkládá mnohostranný, historickými a politickými souvislostmi podložený pohled na řád světa.
Ukazuje, že kořeny současného uspořádání mezinárodních vztahů byly poprvé zformulovány v západní Evropě téměř před čtyřmi staletími na mírové konferenci v německém Vestfálsku. Mír po třicetileté válce tehdy odrážel pragmatické vyrovnání s realitou a byl založen na společenství suverénních států, které kontrolují své vzájemné ambice prostřednictvím všeobecné mocenské rovnováhy. Vestfálský systém se postupně rozšířil po celé zeměkouli a pojal do sebe řadu odlišných civilizací a regionů. Autor sleduje, jakými proměnami prošel tento systém rovnováhy po Francouzské revoluci a napoleonských válkách na vídeňském kongresu a jak se s jeho stavebními kameny vyrovnávaly jiné části světa v souvislosti se svou historickou, politickou a kulturní odlišností. Autor věnuje svůj analytický pohled také otázkám Středního východu (a speciálně Íránu), odlišným koncepcím mocenské rovnováhy v Evropě a Asii, zvláště čínské „harmonii pod nebesy“. Pozornost zaměřuje také na americké politické vize, které se přestaly opírat pouze o systém vyvažování a začaly usilovat o dosažení míru šířením demokratických principů. Kissingerovy úvahy ústí v současnosti a hledají perspektivu světového řádu pro naši dobu tváří v tvář takovým výzvám, jako je islamismus, šíření jaderných zbraní a globalizace.

Pohled Slovanské kultury: Proč prodáváme knihu člověka aktivně se podílejícího na budování NWO - nového světového řádu? No právě proto. Kissinger je člověk velmi blízko tzv. Globálního prediktora. Je to zřejmě člověk vystupující navenek a provádějící řídící úkony globální politiky. Dalo by se říci, člen "vnějšího žrecovského kruhu". Je dobré vědět, co si myslí a kam směřuje řízení "světa" ... bude to mít vliv i na nás ... Zároveň je vidět, že - jestliže je Henrymu 100 let a je nucen pracovat, podílet se na řízení globální politiky - má Globální prediktor zřejmě nedostatek kvalitních kádrů, jako je Henry.
A ještě jedna věc: uvědomte si, že Henry je kvalitní řídící kádr, tedy i jeho knihy jsou řídícím počinem. Učí nás, jak se máme dívat "politiku", tzn. není to "svatá pravda", že tak to je. Je to to, co chce, abychom si my mysleli, dívali se na to, co oni chtějí, abychom se dívali, a takovým způsobem, jakým oni chtějí. Nezapomeňte na to při četbě!

Nakladatel Prostor
Rok vydání 2023
Vydání 3.
Jazyk česky
Originál World Order
Překlad Pokorný Martin
EAN 9788072605613
ISBN 978-807260-561-3
Vazba brožovaná
Počet stran 432
Rozměr 13x21 cm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: