Při objednávce nad 1000 Kč dárek.
Neohodnoceno

Hrdinové kontra padouši aneb Bylo tomu skutečně tak?

Skladem (>5 ks)
Kód: 3465
297 Kč
Kategorie: Dějiny
Autor: Stanislav Jalovec
Vydavatel: Bookla

Kniha pohlíží na historické skutečnosti a faktické postavy z pohledu nezatíženého politikou, bez příkras a v takovém kontextu a souvislostech, že je to až překvapivé.

Kniha, kterou držíte v ruce, se zaměřuje na kontroverzní postavy, jejich osudy a události, které tak zásadně ovlivnily. Jedná se o postavy neprávem, či příliš oslavované nebo haněné a odsuzované. Chronologicky za sebou jdou postavy s větší, či menší důležitostí v dějinách. Naleznete zde teroristy, zločince, samozvané hrdiny i politiky, které bychom mohli nazvat jedním pojmem Šedé eminence.

Kladu si v této knize za cíl zodpovědět na otázku, co tedy byly tyto postavy vlastně zač? V knize si tedy zahraji na takového historického policistu, který hledá důkazy ve prospěch nebo neprospěch podezřelého.

V prologu každé kapitoly položím otázku sobě i čtenáři, co byla daná osobnost vlastně zač.
Následně ve stati každé kapitoly podám bez osobních předsudků, zaujetí a emocí pravdivý příběh každé osobnosti tak, aby si každý mohl udělat o dané osobnosti vlastní obrázek. V epilogu pak podle těchto předložených důkazů zodpovím na předloženou otázku z prologu, jak se mně konkrétně každá postava jeví.

Budu odpovídat podle předložených důkazů ze stati, které v epilogu krátce vyjmenuji a použiji je tak na potvrzení svých tvrzení. Tyto postavy pak ohodnotím jako spíše kladné, spíše záporné, nebo nadále
kontroverzní a uvedu důvod proč.Zároveň nikoho nenutím přebírat můj názor, ale nechávám pouze na něm, co si o dané osobě bude myslet. Já sám si v epilogu neodpovídám podle svého osobního smýšlení, ale podle smýšlení historika, tedy podle důkazů.

Je to jako hodnocení jedné z postav ve filmu Hodný, Zlý a Ošklivý. Ošklivý je nejednoznačná postava. Nevíte celou dobu kam ho zařadit. Dobré i zlé vlastnosti se v něm navzájem mísí. Takové jsou na první
pohled i postavy v této knize. Jde jen o to, zda-li si zasloužené přirovnání ,,kontroverzní či ošklivý zaslouží. O to zda se jedná o fakta, či nepodložené mýty a legendy, které s přibývajícím časem na dané
osobnosti čím dál, tím více ulpívají. Od toho jsou tu ale fakta a autor této knihy. Pomocí této knihy si pak každý na takovou ,,ošklivou‘‘ či kontroverzní postavu udělá vlastní obrázek stejně jako autor.

Kniha je určena všem, kdo mají zájem o historii a literaturu faktu. Neměla by být brána za odbornou, ale spíše populárně naučnou. Stejně tak by měla patřit do rukou lidem, kteří nejsou v historii začátečníci, ale
chtějí si jen prohloubit své vědomosti a udělat si o celé dané věci či osobnosti obrázek. Určitě ji doporučuji studentům historie a příbuzných oborů, kteří mohou využít faktografické stránky této knihy při rozšíření
znalostí, či při studijní práci na dané téma.

Stanislav Jalovec

Pan Jalovec pochází z České republiky, je historik a bojovník.
Člověk, který si nevybral nepřítele, nevyhledal ho, neprovokoval, nezačal. Nepřítel si vybírá bitevní pole, strategii, taktiku a zbraně, ale ne boj.
Bojovník ve smyslu člověka řešícího a předcházejícího krizi. Člověk snažící se něco dělat místo toho, aby nedělal nic a jen pasivně na svého nepřítele hleděl.

Dle jeho slov je nutno se na historii dívat tak, jak skutečně byla: s nadhledem, bez příkras, a s vynecháním politických názorů.

Autor ukončil základní vzdělání v roce 2008 na Masarykově základní škole v Janovicích nad Úhlavou. V roce 2012 maturoval na Střední škole zemědělské a potravinářské v oboru Veřejná správa. Od roku 2013 studuje obor Politologie na filozofické fakultě Západočeské univerzity v Plzni. V roce 2014 absolvoval kurz školení v prezentacích, díky čemuž se věnuje přednáškám z historie a své choroby pro veřejnost. V letech 2010-2012 pracoval jako průvodce Národního památkového ústavu na hradě Švihov. V roce 2015 vydal svou první knížku básniček Vyznání. V současnosti má přerušené studium kvůli zdravotním komplikacím a věnuje se přednáškám pro veřejnost a vlastní literární tvorbě. Dále vede internetový blog, který najdete pod názvem Voják.

Autor je vášnivý nimrod v oboru historie, military, filosofie, poezie a v dalších příbuzných vědách. Historii má rád jako celek, ale přednost dává období starověku a středověku. „Čím starší dějiny, tím lepší a zajímavější!!!“ Tak by se dal charakterizovat autorův vztah k dějinám. Autor sám nicméně nedělá rozdíly mezi každým obdobím, co se důležitosti týče, protože každé má nejen své kouzlo, ale i důležitost.

Kniha Hrdinové kontra padouši je v historické próze zatím jeho prvotinou.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: