Při objednávce nad 1000 Kč dárek.
Neohodnoceno

Imperium bolesti

Skladem (>5 ks)
Kód: 6063
499 Kč –16 % 419 Kč
Kategorie: Knihy
Autor: Patrick Radden Keefe
Vydavatel: Bodyart Press
Imperium bolesti
Novinka
499 Kč –16 %

Rodina Sacklerů je americká rodina, která vlastnila farmaceutickou společnost Purdue Pharma a později založila Mundipharma . Purdue Pharma a někteří členové rodiny čelili soudním sporům ohledně nadměrného předepisování návykových farmaceutických drog, včetně OxyContin . Purdue Pharma byla kritizována za svou roli v opioidní epidemii ve Spojených státech . Byli popisováni jako „nejzlovější rodina v Americe“, a „nejhorší drogoví dealeři v historii“.

Arthur , Mortimer a Raymond Sackler , tři děti židovských přistěhovalců z Galicie a Polska , vyrostli v Brooklynu ve 30. letech 20. století. Všichni tři sourozenci šli na lékařskou fakultu a společně pracovali v Creedmoor Psychiatric Center v Queensu. Často byli uváděni jako první průkopníci v léčebných technikách, které ukončily běžnou praxi lobotomií , a byli také považováni za první, kdo bojoval za rasovou integraci krevních bank. Arthur Sackler byl široce považován za patriarchu rodiny. V roce 1952 bratři koupili malou farmaceutickou společnost Purdue-Frederick. Raymond a Mortimer vedli Purdue, zatímco Arthur, nejstarší bratr, se stal průkopníkem lékařské reklamy. Vymyslel kampaně oslovující přímo lékaře a získal významné lékaře, aby podpořili produkty Purdue. Jako jeden z předních sběratelů umění své generace také daroval většinu svých sbírek muzeím po celém světě. Po jeho smrti v roce 1987 byla jeho opce na jednu třetinu Purdue-Frederick prodána jeho panstvím jeho dvěma bratrům, kteří jej přeměnili na Purdue Pharma.

V roce 1996 Purdue Pharma představila OxyContin, přeformulovanou verzi oxykodonu ve formě s pomalým uvolňováním. Oxykodon byl poprvé vynalezen v roce 1916 a prodáván jako Eukodal, ale v roce 1990 byl stažen z trhu kvůli problémům se závislostí. Silně propagovaný OxyContin je klíčovým lékem při vzniku opioidní epidemie .

Wikipedie: (https://en.wikipedia.org/wiki/Sackler_family)

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: