Při objednávce nad 1000 Kč dárek.
Neohodnoceno

Ján Maliarik: P R O Č J E mezi Spisovateli, Umělci, Politiky, Státníky, Žurnalisty, atd. ... Tolik Nevraživosti?

Skladem (>5 ks)
Kód: 3117
99 999 999,99 Kč –100 % 0,01 Kč
Kategorie: Knihy
Autor: Ján Maliarik
Ján Maliarik: P R O Č   J E  mezi Spisovateli, Umělci, Politiky, Státníky, Žurnalisty, atd. ...  Tolik Nevraživosti?
99 999 999,99 Kč –100 %

Ján Maliarik (1869 - 1946)

Významný slovenský spisovatel, evangelický farář, humanista, filozof, světový reformátor, indolog, sociolog, polyglot, znalec mnoha náboženských směrů, veliký a neohrožený bojovník za světový mír.

Komentář Slovanské kultury: V knize Ján Maliarik předkládá složení lidských těl podle Sarvaupanišády - indických véd. Vnáší rozlišení do úrovní duchovního růstu člověka. Od fyzického těla, přes energetické tělo po mentální těla. Jejich rozvoj odpovídá i schopnostem člověka, a pro nás je důležité, že i úrovni myšlení.

A proto si lidé nerozumí, že ještě nedosáhli duchovní úrovně, aby aspoň trošinku nahlédli celek. A pak si v částečnosti myslí, že ty částečnosti, v kterých jsou účastny jsou proti sobě...

Úryvek z knihy:

Každý ještě nerozluštěný problém a každá ještě nezodpovězená otázka je toho hodna, aby ze všech možných stran byla uvážena, zpytována a probádána a konečně správná odpověď nalezena a problém šťastně rozřešen a tak  Poznání – Vědění   P o z n á v a j í c í ch   (zvíře není ještě poznávající!) a na drahocenný poklad tento  O p r á v n ě n ý ch   (někdo může již být  p o z n á v a j í c í ,   ale má spravedlivě tak zlý osud, popřípadě tak nízký a špatný charakter, že na drahocenný poklad poznání–vědění nemá vůbec žádného práva a proto se mu ho ani nedostane!) rozmnoženo a obohaceno a zjemněno a projasněno a zdokonaleno.

        Je   z a j i s t é   P o z n á n í – V ě d ě n í – M o u d r o s t  d a l e k o   Větší a Vzácnější Poklad, než  všechno zlato – stříbro dohromady, než i všechny draho-kamy, co jich jen na světě je, ještě k tomu. —

        — — —

Proč je tedy mezi spisovateli, umělci,   politiky–státníky, žurnalisty atd. ... tolik nevraživosti? — —

Odpověď v krátkosti sice, však přece tak, že »Sapienti sat« :

        Proto, že jsou jen vysoko učenými a vysoko vyškolenými — — —,

        však ne zároveň Vysoko – Vzdělanými,

        ne zároveň Ctnostnými a Mravnými,

        ne zároveń Spravedlivými a Svědomitými,

        ne zároveň Soucitnými a Dobrotivými,

        ne zároveň MOUDrými a ZBOŽNÝMI. —

A to je vskutku rozdíl velmi veliký! —

 

Kniha je dávána zdarma, jak si to Mistr Ján Maliarik přál, aby nebyla znevážena hodnota knihy cenou. Také si můžete níže stáhnout v pdf.

Zasílání finančních darů na podporu vydávání díla Kňaza Jána Maliarika je možno na transparentní účet u FIO BANKY 2500269240/2010, variabilní symbol 2003001200. Tento transparentní účet spravuje „Občanský sněm Čech, Moravy a Slezska – nadační fond pro rozvoj občanské společnosti").   

Variabilní symbol 2003001200 je třeba vyplnit přesně, neboť OS-ČMS NF podporuje vícero projektů. Do poznámky platby je vhodné napsat  "dar na vydávání díla KJM".

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: