Při objednávce nad 1000 Kč dárek.
Neohodnoceno

Odtajněno! Atomová bomba i na Prahu?

Skladem (4 ks)
Kód: 3611
494 Kč –24 % 375 Kč
Kategorie: Politika
Autor: Milan Syruček
Vydavatel: Česká citadela
Odtajněno! Atomová bomba i na Prahu?
494 Kč –24 %

Dotisk knihy by měl vyjít z tiskárny, v třetím březnovém týdnu, můžete objednávat.

Autor zpracoval šokujících čtyřiadvacet tisíc stránek amerických vládních dokumentů, odtajněných 29. května 2021 americkým Národním bezpečnostním archivem, s nímž autor spolupracuje už řadu let. Týkají se toho, kdy američtí prezidenti při mezinárodních krizích zvažovali jako první použít jadernou bombu proti SSSR a jeho socialistickým satelitům. Prvním případem byla tzv. berlínská krize v roce 1948. Na seznamu cílů byly i objekty v tehdejší Československé republice včetně Prahy.

Dalšími okamžiky podobných úvah byly v době korejské a vietnamské války, suezské krize, dvojí války v Libanonu a další až do roku 1975. V knize jsou zpracována všechna i tajná jednání o tom, jaké záruky bezpečnosti a její nezávislosti poskytnou nově vzniklé Ukrajinské republice, pokud se zřekne jaderných zbraní, rozmístěných na jejím území – a v té době byla Ukrajina třetí nejsilnější jadernou mocností. Autor vychází též z osobních svědectví, protože v té době žil v Kyjevě a přátelil se s ukrajinskými prezidenty a ministrem zahraničí Anatolijem Zlenkem, který ho podrobně informoval o probíhajících jednáních i ukrajinském odporu proti takové dohodě.

Odtajněné materiály se však dotýkají i let 1990 až 1994 a týkají se dokumentů a tajných jednání o tom, jak západní mocnosti ujišťovaly tehdejší ruské prezidenty Michaila Gorbačova a Borise Jelcina, že se NATO nerozšíří ani o píď směrem na východ a zajistí rovnoprávné začlenění tehdejší Ruské federace do evropských struktur včetně nabídky na členství v severoatlantickém paktu.

  • Nakladatel: Česká citadela
  • Rok vydání: 2022
  • Jazyk: Čeština
  • Vazba: Knihy - vázané
  • Počet stran: 504

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: