Při objednávce nad 1000 Kč dárek.
Neohodnoceno

Rodinné hospodaření v měnícím se světě

Skladem (>5 ks)
Kód: 3253
446 Kč
Kategorie: Samozásobitelství, prepperství
Hmotnost: 0.85 kg
Autor: Ben Falk
Vydavatel: Walden Press

Permakulturní příručka udržitelného zemědělství, potravinové soběstačnosti, regenerace krajiny a odolnosti člověka

Známý permakulturní designér a učitel Ben Falk hospodaří na čtyřhektarovém pozemku v chladném americkém Vermontu. Používá při tom permakulturní design s důrazem na regeneraci, produktivitu a odolnost nejen krajiny, ale i samotného hospodáře. Konečným stadiem ekosystému má být lesní zahrada, která se kromě sklizně výživné úrody udržuje sama. Takové prostředí pak může podporovat vitální život svých obyvatel i následujících generací v kontextu globálních změn.

Ve Vermontu je podobné podnebí jako v České republice, a tak se můžete inspirovat nesčetnými radami, jak vytvořit odolné, nízkoúdržbové a na pohled krásné hospodářství ve spolupráci s živly, rostlinami a zvířaty. Najdete zde podrobnosti o zadržování a využívání vody, tvorbě úrodné půdy, výsadbách dřevin s integrovaným chovem zvířat, lidském zdraví, pohodě a výživě, zajišťování vlastních zdrojů energie, a například i pěstování rýže. Jedná se tak o inspirativní čtení pro vlastníky zahrádek stejně jako usedlostí o mnoha hektarech.

Každou kapitolu svými komentáři opatřila Alena Gajdušková, permakulturní designérka, autorka kuchařek a knih o udržitelném životě a pravidelná hostka pořadu České televize "Co naše babičky uměly a na co my jsme zapomněli".

Odborný edit zajistila permakulturní guru Eva Hauserová, která pojem permakultura s neutuchajícím elánem dlouhodobě popularizuje.

Překlad: Marie Venerová
Počet stran: 376
Cena: 
Vyšlo: 12. srpna 2021
ISBN: 978-80-908015-1-6

Výrobce: Walden Press

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: