Při objednávce nad 1000 Kč dárek.
Neohodnoceno

Srdce tajgy

Skladem (3 ks)
Kód: 3762
649 Kč –20 % 517 Kč
Kategorie: Knihy
Hmotnost: 0.74 kg
Autor: Alexej Ivanov
Vydavatel: Host
Srdce tajgy
649 Kč –20 %

Historický fantasy román ze středověkého Ruska 

Píše se rok 1455. Moskevské velkoknížectví sílí, pohlcuje okolní území a rozšiřuje se směrem na východ — tam, kde se pod svahy Uralu rozkládá jiný, prastarý a děsivý svět. Nad vrcholky Kamenného pásu září pichlavá pohanská souhvězdí, temena vrchů se ježí palisádami hradišť, ze země ční nespočetné modly a v černých hlubinách hvozdů se dosud ukrývají podivné bytosti… 

Srdce tajgy je velkolepá historická freska s nádechem pohanské i křesťanské mystiky: skutečná brána do jiných, téměř zapomenutých dob. Především se však jedná o příběh lidí, kteří neochvějně — byť nezřídka marně — čelí osudu a jeho nezvratnosti. 

Román se téměř ihned po vydání v roce 2003 stal zásadní událostí na poli ruské literatury. Získal řadu ocenění a jeho autor se okamžitě zařadil k nejuznávanějším ruským spisovatelům současnosti. 

České vydání je opatřeno doslovem Michala Kováře, v němž objasňuje historické souvislosti románového příběhu a přibližuje méně známé události ruských dějin. 

Poznámka Slovanské kultury: Zvláště k doslovu: Dějiny žádné země nejsou růžové, jenže, jak říká V.V.Pjakin: výsledkem způsobu fungování ruské civilizace je, že nezahynul ani jeden národ, ale je začleněn do mnohonárodního společenství. Srovnejme to s kolonizací Severní Ameriky Západními Evropany, kde vyhladili miliony indiánů a ještě pár let zpět v Kanadě ubíjeli jejich děti v internátních školách. Dle mne je to nesrovnatelné. I proto se Zápaďané snaží nasadit Rusům "psí hlavu".
Dále je vhodné mít na paměti, že je v nás a spisovatelích obzvláště, zaryt oficiální - mylný - pohled na dějiny, v kterých Slované nemají místo... resp. - mají ... "nekulturní barbaři", tak, jak nás vidí Západ již tisíce let.... a takový obraz pak naši spisovatelé promýšlejí. Mějme to na paměti, a užijme si napínavý fantasy příběh.  

  • Autor ALEXEJ IVANOV
  • Rok vydání 2022
  • Počet stran 624
  • ISBN 978-80-275-1124-2
  • Rozměr 135×205 mm
  • Překlad Konstantin Šindelář

Knihu můžeme přirovnávat k Pánovi prstenů či Beowulfovi, možná přesněji k titulům jako Šógun nebo Klan Velkého medvěda. Její výjimečnost však jen stěží postihneme: příběh, spojující historii s fantazií, otevírá dveře do světa pod Uralem, o jehož bohatosti — historické, etnografické a jazykové — víme jen málo. Současně celým románem tiše, ale neúprosně rezonuje otázka, jak se vyrovnat s krvavým dědictvím vlastní kolonizační minulosti.
— redakce nakladatelství Host 

Nenapodobitelný mistr historického vyprávění. Díky jeho vizionářskému způsobu psaní o minulosti se čtenář stává účastníkem nebo svědkem rozsáhlých historických událostí, ale zároveň se cítí velmi blízko protagonistům románu. Rozvíjí barvitý, realistický obraz epochy, přičemž dokáže vykreslit také hluboce intimní, osobní okamžiky v životě svých postav. Alexej Ivanov je spisovatelem obrovského magického talentu.
— Elena Lappinová, autorka knihy V jakém jazyce sníte? 

Foto: archiv autora

Alexej Ivanov

(nar. 1969) pochází z Gorkého (dnes Nižnij Novgorod) a vyrůstal v Permu na Uralu. V roce 1996 absolvoval dějiny umění na univerzitě v Jekatěrinburgu. Poté pracoval jako domovník, turistický průvodce, učitel, novinář a lektor. Poprvé publikoval časopisecky v roce 1990. Jeho první vydané knize — mysticko-historickému románu Srdce tajgy (2003) — předcházelo několik děl psaných takzvaně do šuplíku, jejichž následné vydání bylo rovněž provázeno zájmem kritiky i čtenářů. Dnes je autorem dvanácti románů různých žánrů a devíti knih literatury faktu. Podle několika z nich byly natočeny filmy a seriály a na dalších pět jsou prodaná práva. Jeho romány byly přeloženy do osmi jazyků. 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: