Při objednávce nad 1000 Kč dárek.
Neohodnoceno

Utajené dějiny středověku

Položka byla vyprodána…
Momentálně nedostupné
Kód: 2775
494 Kč –4 % 471 Kč
Kategorie: Dějiny
Autor: Miloš Jesenský
Vydavatel: AOS Publishing
Položka byla vyprodána…
Utajené dějiny středověku
494 Kč –4 %

Myslíme si, že víme? Nebo je všechno jinak? Pravdu má Miloš Jesenský, když rozviklává tvrdošíjně přijímaný omyl o středověku jako o temné etapě stagnace lidské evoluce. Středověk byl pouze jiným pokračováním cesty, jejíž prach začaly vířit nohy prapředků před mnoha tisíciletími. Středověk netkvěl ve vzduchoprázdnu, ani nespadl s nebe. Spíše lze říci, že je čímsi jako oddechovým časem mezi civilizací pravěku, starověku a dnešní explodující technickou civilizací 21. století.

Řada středověkých myslitelů znala prameny informací velmi starého data, které umožňovaly poučeným plout v hlubinách moře, vznášet se v ovzduší i létat ke hvězdám, ale též prodlužovat život, omlazovat těla, potlačovat zločinné sklony, vyrábět zlato i kovy na Zemi dosud neznámé. Starověk létal, létal i Šalomoun... Lze se pak divit, že středověcí konstruktéři se pokoušeli o totéž?

Miloš Jesenský nás bude mnohdy uvádět v tichý úžas – na stránkách jeho knihy se setkáme s netradičními výklady burcujícími představivost a kreativitu. Jeho kniha je živá jako rtuť, čirá jako lesní studánka a plná inspirací. Čtěme, divme se, uvažujme a těšme se touto knihou, třebaže nebudeme vždy stejného názoru jako autor.

  • Nakladatel: AOS Publishing
  • ISBN: 9788087624067
  • Jazyk: Čeština
  • Vazba: pevná
  • Počet stran: 389

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: