Při objednávce nad 1000 Kč dárek.
Neohodnoceno

Věda možného a nemožného. Fyzikova cesta územím kontrafaktuálů

Skladem (4 ks)
Kód: 6164
298 Kč –18 % 242 Kč
Kategorie: Knihy
Hmotnost: 0.49 kg
Autor: Chiara Marletto
Vydavatel: Dokořán
Věda možného a nemožného. Fyzikova cesta územím kontrafaktuálů
Novinka
298 Kč –18 %

Existuje obrovská třída věcí, které věda dosud téměř zcela opomíjela. Jsou klíčové pro pochopení fyzické reality jak v každodenním životě, tak na úrovni jevů, jimiž se zabývá fyzika, přesto se tradičně předpokládalo, že je nelze zahrnout do souboru vědeckých vysvětlení. Nejsou to fakta o tom, co je, ale o tom, co by mohlo být (kontrafaktuály). Podle fyzičky Chiary Marletto se zohlednění kontrafaktuálů může stát příslibem revoluce ve způsobu formulování základních fyzikálních poznatků a poskytnutí vhodných nástrojů pro řešení nových technologických výzev - od dodání nové generace zařízení pro zpracování informací přes univerzální kvantový počítač až po návrh umělé inteligence. Každá kapitola v knize popisuje, jak lze pomocí tohoto přístupu vyřešit zapeklitý problém ve vědě, a je doplněna krátkými fiktivními příběhy, které vysvětlují hlavní myšlenku kapitoly. Jak Marletto ukazuje, úvahy o tom, co je možné, nám mohou poskytnout úplnější a nadějnější obraz fyzického světa.
Prolistujte si ukázkou v pdf zde.

O autorovi
Chiara Marletto je teoretická fyzička na Wolfson College v Oxfordu. Zabývá se teoretickou fyzikou se zvláštním důrazem na kvantovou teorii výpočtů, teorii informace, termodynamiku, fyziku kondenzované hmoty a kvantovou biologii. Získala doktorát z matematiky na Matematickém institutu Oxfordské univerzity. Je průkopnicí v oblasti teorie konstruktorů, která je zobecněním kvantové teorie informace.

Překlad Marcel Tomeček, vázaná s přebalem, 152 stran, ISBN 978-80-7675-174-3, ISBN koeditora 978-80-257-4319-5, EAN 9788025743195, řada zip, vydání 1, poprvé vyšlo 20.03.2024. Původní název: The Science of Can and Can't 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: