Při objednávce nad 1000 Kč dárek.
Neohodnoceno

Vize pro prosperitu

Skladem (>5 ks)
Kód: 3189
20 Kč
Kategorie: Politika

Návrh uspořádání státní správy podle zemského členění.

Vize pro prosperitu je další z iniciativ Moravské národní obce z.s. Jejím cílem je seznámit zastupitele obcí, měst a krajů i veřejnost se zájmem o veřejné dění se skutečným stavem současné veřejné správy v ČR. Zejména s důvody její neutěšené situace, a především s odbornými názory na cesty ke změně tohoto stavu. Současně má vést k vytvoření postupného a dlouhodobého tlaku na vrcholné představitele státu a politických stran, vedoucí k zahájení legislativních prací na vytvoření skutečně moderní veřejné správy v České republice.

   Jádrem Vize pro prosperitu je Výzva členům vlády, parlamentu a politických stran. Zde nepředpokládáme přímé působení Vize, ale zprostředkovaný dopad působení starostů, členů zastupitelstev a významných vědeckých, uměleckých a sportovních osobností, kteří by měli v dlouhodobé perspektivě vytvořit poptávku po změně současné podoby veřejné správy i u vrcholných politických představitelů. Proto bude i u této iniciativy použit osvědčený model z Vlajkové iniciativy, ve kterém budou postupně oslovování jednotlivý aktéři a každoročně bude vyhodnocována jejich celková podpora. Jména podporovatelů budou současně zveřejňována na našich stránkách.

  Dále text Vize pro prosperitu seznamuje s okolnostmi vzniku současné podoby veřejné správy a zásadami pro její organizaci. Vzhledem k tomu, že tato iniciativa nemá působit pouze deklarativně ale i didakticky, následuje hlavní a nejobsažnější část, kterou jsou koncentrované výtahy z prací a názorů hlavních odborníků na problematiku veřejné správy v ČR, včetně doporučení a zkušeností zemí Evropské unie. Tyto myšlenky jsou zpracovány v kapitole – Výchozí kritéria pro řešení veřejné správy v ČR. Závěr obsahuje kapitolu – Návrh zásad řešení moderní veřejné správy v ČR. Tento variantní návrh si neosobuje právo být jediným správným. Ukazuje však možnosti evoluční změny současné těžkopádné a vysoce centralizované veřejné správy na moderní veřejnou správu. Správu, která by odpovídala všem relevantním kritériím a reagovala na požadavky odpovídající úrovni evropského státu 21. století.

V Brně 25.2.2021                               Ing. Jaroslav Krábek předseda MNO z.s.

Ke stažení v pdf zdarma zde.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: