Při objednávce nad 1000 Kč dárek.
Neohodnoceno

Všichni máme právo na soukromí. Konspirativní techniky - Adam Silberberg

Skladem (>5 ks)
Kód: 4040
785 Kč
Kategorie: Knihy
Autor: Adam Silberberg
Vydavatel: Nakladatelství ABB

kniha o tom, jak se bránit nelegálnímu sledování, například ze strany nadnárodních korporací

Jste slušný člověk. Nikdy jste nikomu nic zlého neudělal(a). Vás ani vaši rodinu nepronásleduje nebezpečný stalker. Činnosti na hraně zákona jsou vám cizí. Možná máte tedy blízko k tomu tvrdit, že je vám jedno, jestli někdo může číst vaši soukromou korespondenci, zda je každý vás telefonní hovor a pohyb na internetu zaznamenáván, nezajímá vás, jestli někdo může mapovat váš každodenní pohyb, nebo vědět, kolik peněz máte na účtu a za co je utrácíte. Snad je vám jedno i to, že při jízdě vozidlem po důležitých trasách váš obličej ve dne v noci fotí speciální kamery a podle registrační značky vozidla data zařazují (někdy protiprávně) do databáze spolu s místem, časem i datem průjezdu. Pokud je vám to opravdu jedno, není tato kniha pro vás.

Mobily, čipy, GPS, odposlouchávací zařízení, šifrování, bezpečné používání počítače, kamerové systémy, kontrasledování... Kniha, které nemá obdoby nejen na českém knižním trhu, ale ani na světovém. Ještě nikdy nikdo nenapsal tak rozsáhlé dílo na téma konspirativních technik a jak se jimi bránit šmírování ze strany nadnárodních korporací. Veškeré knihy na tato témata představovaly vždy jen dílčí výsek z ohromné a komplikované problematiky. Kniha Adama Silberberga je však komplexním dílem, kde najdete odpověď na téměř každou otázku, která vás v souvislosti s ochranou soukromí kdy napadla. Konec dohadům o tom, zda pomůže vyndat si baterii z mobilu, když chcete mít jistotu, aby vás někdo nepovolaný neslyšel. Zde dostanete fundované vysvětlení, jak funguje současná technika a na co byste neměli zapomínat, chcete-li chránit své soukromí. Kniha poskytuje řadu poznatků a tipů, jak nedat šanci "čumilům" z řad korporací, kteří nás sledují či odposlouchávají. 

Kniha poskytne návod k soukromí lidem, kteří hájí ekonomické zájmy svých společností před agresivní nemorálně jednající konkurencí a průmyslovou špionáží. Pomůže občanům, kteří se bojí vydírání a kompromitace. Lidem, kteří se chtějí v současném světě pohybovat bez toho, aniž by byli kýmkoli monitorováni a manipulováni. 

Na více než třech stovkách stránek s desítkami obrázků a fotografií na křídovém papíře budete vtaženi do šokujících informací o tom, co vše dnes Velký bratr vidí a slyší a jaké všechny informace o nás za našimi zády sbírá. Informace v knize obsažené by nás ale neměly vyděsit, ale naopak uklidnit. Čím více toho budeme vědět, tím lépe se nám bude usínat, rozhodneme-li se si své soukromí začít střežit.

 

pevná vazba, křídový papír, 310 stran, celkem 518 normostran a 190 fotografií a ilustrací

rozměr: 18 x 25,5 x 2,5 cm

hmotnost: 1,4 kg

Vydavatel: Restart Project s.r.o., Praha, 2018

edice Samizdat

ISBN: 978-80-270-4239-5

Část výtěžku z knihy je věnována do Fondu na obhajobu nespravedlivě stíhaných

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: