Při objednávce nad 1000 Kč dárek.
Neohodnoceno

Myšlením k bohatství

Skladem (3 ks)
Kód: 5047
448 Kč –18 % 365 Kč
Kategorie: Knihy
Autor: Napoleon Hill
Vydavatel: Eugenika
Myšlením k bohatství
Novinka
448 Kč –18 %

Kniha Myšlením k bohatství představuje návod či zdroj informací, jak dosáhnout osobního úspěchu; obohatí vám život ve všech směrech, na kterých záleží – a to není jen oblast finanční a materiální. Myšlenky, na nichž se kniha zakládá, jsou pramenem, ze kterého vzešla všechna hnutí za dosažení osobního úspěchu a pozitivního myšlení. Znovuobjevené nebo převyprávěné myšlenky a zásady Napoleona Hilla tvoří základ veškerých textů a směrů s tématem osobního úspěchu, jež vznikly od doby, kdy byla poprvé vydána kniha Myšlením k bohatství.

  1. Hill vydal knihu Myšlením k bohatství v roce 1937, v době velké hospodářské krize. V roce 1960 publikoval revidovanou verzi, z níž vypustil celou řadu částí, které se objevily v originále. Účelem těchto změn byla snaha zajistit, aby kniha nebyla vázána na určité období, ale i domněnka, že většina lidí nebyla zralá přijmout určité myšlenky.

Ve většině knihkupectví a knihoven se dosud dalo sehnat pouze vydání z roku 1960 a jeho následné dotisky. Je ironií osudu, že vzhledem k obrovskému ekonomickému otřesu, rozvratu a nejistotě, jež zachvátily Ameriku a svět v roce 2008, mnohé z toho, co bylo z vydání z roku 1960 vypuštěno, je za současných okolností a podmínek úžasně aktuální. Kniha Myšlením k bohatství ve své původní podobě promlouvá k lidem 21. století stejně jasně a smysluplně jako k těm, kteří tu byli předtím – a možná ještě více.

Do této verze knihy Myšlením k bohatství se vrátil materiál, jenž se před více než šedesáti lety vyškrtl. Několik původních pasáží v hlavní části textu nebylo obnoveno, protože už byly zastaralé, ale tyto pasáže jsme plně ocitovali a okomentovali ve vysvětlivkách.

Ačkoli tato nová verze vrací knize Myšlením k bohatství její původní strukturu, zároveň byla celá kniha přepracována. V každé kapitole jsou drobné změny v interpunkci, terminologii a občas i ve formulacích. Tam, kde to mělo smysl, jsme aktualizovali finanční a ekonomická data (například hodnotu dolaru), takže čtenáři nebudou muset neustále něco přepočítávat, aby mohli porovnat údaje. Účelem všech těchto úprav bylo výhradně odstranění překážek, jež by bránily plnému pochopení myšlenek N. Hilla. Hlavním cílem bylo učinit knihu Myšlením k bohatství co nejpřístupnější pro dnešní čtenáře.

Kromě toho je toto vydání první a dosud jedinou verzí knihy Myšlením k bohatství, jež je opatřena poznámkami, vysvětlivkami a přílohami. Z nich získáte zajímavé informace o době, v níž Napoleon Hill pracoval a žil, lidech, o nichž psal, i o něm samotném. Většina poznámek bude zajímavá především pro ty příznivce Napoleona Hilla, kteří se snaží lépe pochopit historický kontext, v němž doktor Hill knihu napsal. Zatímco jeho poselství je nadčasové, mnohé osoby, události a okolnosti, o nichž doktor Hill pojednává ve svých komentářích a ilustrativních příkladech, už většina čtenářů nemůže znát. Cílem naší knihy je všechny tyto věci co nejlépe objasnit, aniž by byla jakkoli narušena celistvost a poselství původního díla.

V knize Myšlením k bohatství jde o víc než jen o účinné zásady. Jedním z důvodů, proč je kniha tak přitažlivá, jsou zvláštní, téměř prorocké postřehy Napoleona Hilla o záležitostech a problémech, které jsou nejen v dnešní době velmi aktuální. Hovořil totiž o pojmech jako networking, participativní styl řízení, špičkový zákaznický servis, metody vizualizace, brainstorming a time management dávno předtím, než přišly v korporátním světě do módy – dokonce ještě předtím, než většina těchto pojmů vůbec vznikla. Téměř celou kapitolu věnuje konceptu mentorství, ačkoli tento výraz sám nikdy nepoužil. Jeho spekulace o funkcích lidského mozku předjímají celou oblast výzkumu mozkových hemisfér. Padesát let před tím, než se do módy dostalo slovo downsizing, Napoleon Hill podrobně popsal dokonalou strategii a taktiku pro případ, že se člověk náhle ocitne v situaci, kdy je nucen změnit profesi nebo se snaží začít podnikat. Jeho analýza definice a významu kapitalismu je velmi přesvědčivá a měla by se stát povinnou četbou.

Největší hodnota této úžasné knihy spočívá v tom, že vám pomůže dosáhnout úspěchu, ať už jej definujete jakkoli – pomůže vám získat cokoli, po čem v životě toužíte.

Slovy Napoleona Hilla: „Cokoliv, příteli, co si dokážeš představit a čemu dokážeš uvěřit, toho můžeš dosáhnout!“

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: