Při objednávce nad 1000 Kč dárek.
Neohodnoceno

Klidná mysl v dobách zlých

Skladem (1 ks)
Kód: 3488
395 Kč –34 % 257 Kč
Kategorie: Zdraví
Hmotnost: 0.5 kg
Autor: Martina Hrnčířová
Vydavatel: Dokořán
Klidná mysl v dobách zlých
Akce
395 Kč –34 %

podtitul: Co duši dnešního člověka ničí a co ji uzdravuje

V čase rychlých a naléhavých změn ve společnosti postižené pandemií covidu a sociálními, klimatickými či geopolitickými krizemi se často zapomíná na vnitřní psychické klima člověka. Tato kniha je příručkou, která má v dnešní turbulentní době inspirovat k péči o sebe a komunitu jako celek a poskytnout návod, jak dosáhnout duševní rovnováhy. Představuje témata praktického charakteru, jako jsou metody zklidnění mysli, práce se vztekem, mindfulness technika, způsoby nenásilné komunikace či rozvoj zdánlivě profánních věcí jako uskromnění, vděčnost a odpuštění. Věnuje se také problému přehnaného tlaku na výkon, který tvoří jádro moderní nesvobody a vnitřní nepohody, přílišnému perfekcionismu a neustálé honbě za materiálním bohatstvím a snaží se nabídnout řešení, jak se z těchto pocitů vymanit a žít život naplno, ale svobodně. Svůj pohled erudované psychiatričky a psychoterapeutky doplňuje autorka výzkumy z oblasti medicíny a kognitivních věd směřujícími k pochopení, jaké chování má reálný efekt na zlepšení kvality života a soužití mezi lidmi.
Doslov Václav Cílek.

Prohlédněte si obsah nebo ukázku z knihy.

O autorovi:
Martina Hrnčířová je psychiatrička a psychoterapeutka. Narodila se na Slovensku, vystudovala 1. lékařskou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. Pracovala v psychiatrické nemocnici Kosmonosy, na Lince důvěry, v SOS Centru psychoterapie v Mladé Boleslavi i jako vězeňská psychiatrička. Od roku 2013 působí ve své soukromé praxi a přednáší. V jejím světonázoru se odrážejí principy východní filozofie, zejména buddhismu, křesťanství a také fenomenologie. Zajímá se o pravěkou historii, etnografii, vývoj kultur, psychologický výklad mýtů a pohádek a o dřevořezbu. Autorsky se podílela na knize Stromy mě znají jménem (2021).

Vázaná s přebalem, 130 × 200 mm, 312 stran, 40 ilustrací, 8 stran barevné přílohy, 399 Kč, ISBN 978-80-7675-070-8, EAN 9788076750708, řada Mimo edice, vydání 1, poprvé vyšlo 02.06.2022.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: